ریشه و ساقه موهایتان را با آب پیاز ماساژ دهید و حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه دهیدتا روی سرتان بماند. سپس با شامپو موهایتان را شسته آبکشی نمایید. این روش را هفته ای یکبار انجام دهید. تهیه ماسک مو با آب پیاز و روغن نارگیل برای پرپشتی مو

طبق دستور قبلی آب پیاز را تهیه نموده و با روغن نارگیل به خوبی باهم مخلوط کنید. چند قطره از یک روغن دیگر مثل روغن زیتون به مواد ماسک مو اضافه کنید. این ماسک را به خوبی روی سر ماساژ داده و اجازه دهید به مدت ۱ الی ۱٫۵ ساعت روی پوست سر باقی بماند. سپس با آب گرم و شامپو بشورید.

این ماسک علاوه بر درمان ریزش مو سر به پرپشت شدن موهایتان کمک می کند. این ماسک را بیشتر از یکبار در طول هفته استفاده نکنید.

درمان ریزش مو سر  با ماسک آب پیاز و عسل

دو قاشق غذاخوری آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و یشه و ساقه مو را به طور کامل به این ماسک آغشته کنید. اجازه دهید حدود ۱۵ دقیق روی سر بماند، سپس با آب گرم و شامپو شستشو دهید. استفاده از این ماسک را هفته ای یکبار توصیه می کنیم.

روش دیگری برای تهیه ماسک آب پیاز و عسل برای درمان ریزش مو سر وجود دارد. بدین صورت که یک چهارم فنجان آب پیاز خام را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط نموده و موها را با این ماسک ضد ریزش مو به خوبی ماساژ دهید. این ماسک یکی از بهترین ماسک های هندی ها برایدرمان ریزش مو سر می باشد.


بنابراین قبل از استفاده حتما یک تست نمایید تا در صورت عدم حساسیت طبق دستورالعمل از ماسک ها مصرف نمایید. شاید این پرسش در ذهنتان ایجاد شود که چرا آب پیاز برای رشد و تقویت  و درمان ریزش موسر موثر است. در پاسخ به این پرسش باید گفت: آب پیاز با افزایش سطح آنزیم آنتی‌اکسیدانی کاتالاز باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شود.

این آنزیم به تجزیه‌ی پراکسید هیدروژن کمک می‌کند، و به همین خاطر باعث بهینه‌سازی چرخه رشد مو می‌شود.همچنین گوگرد موجود در آب پیاز باعث تغذیه فولیکول‌های مو می شوند. گوگرد برای احیای فولیکول‌های مو بسیار ضروری است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در پیاز از سفید شدن زودرس مو جلوگیری می‌کنند و شروع آن را به تعویق می‌اندازند.

به دلیل غنی بودن پیاز از خواص ضد باکتری، کمک می‌کند تا پوست سرتان سالم و عاری از عفونت باشد، و در عین حال رشد مو را به طور چشمگیری بهبود می‌ بخشد. همین خواص پیاز به کنترل شوره‌ی سر نیز کمک می‌کند.

شامپو تضمینی و درمانی